Beletrie

Život hraje blues

2015: Život hraje blues (aneb cesta k Allanovým sestrám a zase zpátky)

Dívčí kvartet – Válečná léta – Čtyři útěky – Nové začátky

To vše vás čeká v této knize. Náš příběh začíná dávno. Tak dávno, že bychom sotva našli živého pamětníka. Končí však v současnosti. Kniha nahlíží do světa obyčejné dívky Marty Dvorské, které se splnil tajný sen. Její život je plný štěstí, zklamání a naděje, opravdové lásky stejně jako té hrané. Ten příběh se skutečně stal.

Kniha je doplněna originálními fotografiemi, které dokreslují atmosféru doby. Život hraje blues zaujme pamětníky i všechny, kteří mají rádi neobvyklé a napínavé příběhy.

Ukázky písní Allanových sester

Formát: 12,8 x 19 cm
Počet stran: 224
Vazba: Brožovaná
Vydáno: červenec 2015
ISBN 978-80-7402-215-9


Pravidla smečky obálka

2013: Pravidla smečky

Kniha Pravidla smečky (2013) je životním příběhem muže, který je vždy a za všech okolností obletován ženami. Matyáš Wolf je totiž tak trošku zvláštní – zavázal se k dodržování stanovených pravidel. Pokud tak nečiní, je potrestán. Spolu se smečkou kluků prochází různými etapami života v Městě, které s partou plně kontroluje.

„Jako kluci jsme asi hledali nějaký manuál na život. Chtěli jsme vědět, jak máme žít svůj život v každou chvíli tak, abychom nepropásli nic, co nám bylo nabízeno. Hledali jsme nějaké desatero, které by bylo jasným vodítkem. Snad proto jsme si vytvořili Pravidla, kterým jsme slavnostně přísahali věrnost až do konce svých životů.“

Kniha vyšla v nakladatelství Computer Media.

Autorské čtení — přehráno 166×

Koupit e-knihu

Formát: 12 x 18 cm
Počet stran: 142
Vazba: Brožovaná
Vydáno: duben 2013

ISBN:
978-80-7402-141-1 (print)
978-80-7402-176-3 (e-pub)

Ilustrace: Marika Gottwaldová


Deník mých kachních let

2011: Deník mých kachních let

Není divu, že všichni máme rádi deníky, protože se v nich ukrývá něco tajemného a často možná nedosažitelného jako jsou třeba naše sny. Je to taková zvláštní terapie – terapie psaním. Deníky sloužily a dodnes slouží svým majitelům ke svěřování nejtajnějších přání a tužeb. Tento deník je do jisté míry otevřeným a přesto ukrývá mnohé tajemné. Dvacetiletá Laura svěřuje deníku svoje myšlenky, problémy i sny. Jako každá holka bojuje především sama se sebou, ale také se svým okolím – hlavně muži jí to pěkně komplikují. Její trápení jako by nemělo konce a přece má dost sil, aby se zvedla a šla dál každý den znovu a znovu. Kniha je věnována dívkám, které samy prožívají kachní léta, ženám a matkám, které mají malé kachny doma a rády se zasmějí nad tím, co samy kdysi prožívaly. Kniha je určena mužům, kteří chtějí porozumět (jestli je to vůbec možné :-) ). Je jisté, že si tady každý najde to svoje…

Kniha vyšla v nakladatelství Computer Media.

Koupit e-knihu

Formát: 20 x 11 cm
Počet stran: 173
Vazba: Brožovaná
Vydáno: listopad 2011

ISBN:
978-80-7402-113-8 (print)
978-80-7402-175-6 (e-pub)

Ilustrace: Anna Pospíšilová


Alma Mater

2010: ALMA MATER

Jako „alma mater“ se označuje univerzita nebo obecně škola, na které získáme své vzdělání. A přesně v tomto prostředí se odehrává také tento román. Na život nechává pohlednout z více stran prostřednictvím několika postav. Alma je univerzitní učitelkou a jak už to u svobodných třicátnic bývá, protlouká se životem se vším všudy. Její dar vidět život odlišně od ostatních jí situaci neulehčuje. Na stejné univerzitě si doplňuje vzdělání také Levi. Mladý a nezodpovědný podnikatel se brzy stane pro Almu nejlepším kamarádem. Není si však jistý tím, co od života chce a dělá tím Almě nepořádek v hlavě i v srdci. Do třetice je tu Almina kolegyně Vanda. Ta se v Levim zhlédne od první chvíle a chce ho jenom pro sebe. V sériích setkání chápe každý toho druhého trochu jinak. A každý by chtěl pro sebe jen to nejlepší. Nemůžeme se pak divit, když všechno dopadne úplně jinak.

Kniha vyšla v nakladatelství Computer Media.

Koupit e-knihu

Formát: A5
Počet stran: 192
Vazba: Brožovaná
Vydání: 1
Vydáno: duben 2010

ISBN:
978-80-7402-050-6 (print)
978-80-7402-174-9 (e-pub)

Ilustrace: Michaela Náplavová